Monika Francik

Języki: Polski
Lokalizacja:
PL , VIVARIUM Centrum Rozwoju i Terapii, ul.Puławska 11, 05-500 Piaseczno, mazowieckie
wiek klientów:
online od 18 roku życia, w gabinecie stacjonarnym od 7 roku życia
doświadczenie:

Prowadzę terapie indywidualne i grupowe w nurcie Psychoterapii Pozytywnej i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Psychoterapii poznawczo-behawioralnej CBT oraz Arteterapii. Pacuję z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą w Centrum Terapii Vivarium, w szkołach (FWIRPF) i w Klinice Psychiatrii - Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie. Prowadzę również Ustawienia Konstelacji Rodzinnych wg. B.Hellingera, Familly Coaching w Terapii Systemowej Rodzin.

Typ wizyt:
Konsultacja Długa 60 minut - 200 PLN (Czat )
Konsultacja Długa 60 minut - 200 PLN (Wideo )
Niezależne usługi:
wizyta w gabinecie - 120 PLN
stosowane metody:

Jestem terapeutą otwartym na różne techniki pracy z klientem. Rozumiem, że każdy potrzebuje innego podejścia, innych technik i innego tempa pracy. Dlatego też stosuję zintegrowany model terapii i patrzę na człowieka holistycznie. Metody jakie wykorzystuję do pracy indywidualnej lub grupowej dobieram indywidualnie i są to:

 • Psychoterapia pozytywna (terapia krótkoterminowa, które integruje dorobek psychoterapii psychodynamicznej, poznawczo-behawioralnej oraz odwołuje się do humanistycznej wizji człowieka i jego doświadczeń trans kulturowych. W myśl założeń PP człowiek posiada w sobie nie tylko podatność na choroby, ale również ukryte zasoby i naturalne zdolności. Podstawowe właściwości człowieka to potencjał do miłości i poznawania świata. Zaburzenia psychiczne i psychosomatyczne można interpretować jako nieświadome dążenie do osobistego rozwoju i równowagi psychicznej. PP przyjmuje, że człowieka konstytuują ciało, umysł, uczucia i dusza a celem terapii jest pobudzić drzemiące w nim naturalne mechanizmy uzdrawiające oraz odnalezienie równowagi życiowej. Głównym zadaniem w terapii jest wspieranie pacjenta w proporcjonalnym rozwijaniu najważniejszych sfer życia)

 • Psychoterapia poznawczo - behawioralna CBT (jedna z najbardziej skutecznych i najlepiej zbadanych metod postępowania terapeutycznego. Wykorzystuje się ją głównie w leczeniu zaburzeń psychicznych o podłożu depresyjnym lub lękowym, najczęściej wykorzystywana jest w wyprowadzaniu chorych z fobii, lęków napadowych, nerwic, depresji, bulimii, zaburzeń kompulsywno-obsesyjnych, schizofrenii i stresu pourazowego. Terapia poznawczo-behawioralna koncentruje się na bieżących problemach, najważniejsze jest to, co jest tu i teraz. W leczeniu najczęściej nie rozpamiętuje się przeszłości, choć są wyjątkowe sytuacje, gdy jest to nieuniknione.)

 • Arteterapia (wykorzystuje sztukę do rozwoju osobistego. Za pomocą wyrazu artystycznego: dramy, sztuk plastycznych, muzykoterapii, terapii tańcem i ruchem, biblioterapii, bajkoterapii arteterapia uczy aktywnej twórczości, kształci umiejętności współpracy z innymi ludźmi, a sztuka jest narzędziem do odnalezienia własnych zasobów i uświadomienia deficytów)

 • Terapia Skoncentrowanej na Rozwiązaniach TSR - stosuję te metody w pracy z dziećmi i z dorosłymi.

 • Terapia Systemowa Rodzin (konstelacje rodzinne B.Hellingera)

Zajmuję się terapią indywidualną i grupową dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz terapią małżeńską – lęki, fobie, depresje, objawy psychosomatyczne, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, niepowodzenia w związkach, skutki nadmiernego stresu oraz sytuacje kryzysowe.

Zależy mi na rozwijaniu u klienta świadomości własnych praw i możliwości oraz na stymulowaniu podejścia do rozwiązywania problemów, budowania efektywnych strategii działania na rzecz rozwoju oraz wprowadzania przemian we własnym życiu.

„Przełamując fale złap wiatr w żagle! Wyrwij się ze stanu dryfowania i znajdź w stanie decydowania o własnym losie.” Moją pasją jest żeglarstwo. Dlatego też łatwiej jest mi taką metaforą zaprosić wszystkich do pracy nad:

 • umiejętnością radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami życiowymi,
 • akceptacją siebie i innych,
 • budowaniem pewności siebie,
 • oswojeniem poczucia lęku,
 • brakiem cierpliwości i problemami z koncentracją,
 • regulacją własnych emocji
 • jakością własnego życia i całej rodziny

Moi podopieczni, niezależnie od wrodzonych możliwości, mogą rozwinąć wysoką samoocenę i nabrać wiary w to, ze są wartościowymi ludźmi. Każdy ma jakieś talenty, a tym czego wszyscy potrzebują do harmonijnego rozwoju jest struktura relacji ze światem zewnętrznym.

biografia:

Certyfikowany konsultant psychoterapii pozytywnej, dyplomowany arteterapeuta, dyplomowany Family Coach w terapii systemowej rodzin, certyfikowany trener kreatywności. Najchętniej pracuje integrując różne metody terapeutyczne. Często używa dramy, ustawień rodzin B.Hellingera ale też chętnie sięga po muzykoterapię czy bajkoterapię. Obecnie w trakcie szkolenia Master Training Cours of Positive Psychotherapy, członek Światowego Stowarzyszenia Psychoterapii Pozytywnej (WAPP). Prezes Fundacji Wsparcia i Rozwoju Przełamując Fale. Współautorka i koordynatorka projektu: „Kompleksowy projekt wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” oraz „Kompleksowy projekt wsparcia i rozwoju dzieci w wieku 9-11 Cała naprzód!”. Wspiera organizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych w gminie Piaseczno. Ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania na wydziale Zarządzanie Biznesem. Pierwsze 15 lat pracy zawodowej poświęciła pracy w mediach (Agencje reklamowe, wydawnictwa, Telewizja Polska TVP), gdzie zajmowała się zarządzaniem, marketingiem i promocją. W latach 2010-2015 właściciel sklepu internetowego ze sprzętem rehabilitacyjnym i pomocami terapeutycznymi. Współpracuje z międzynarodowymi firmami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz dzieci i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Na co dzień współpracuje ze specjalistami z zakresu psychologii, psychiatrii, arteterapii, pedagogiki. Posiada kwalifikacje pedagogiczne potwierdzone stosownym dokumentem MEN. Uczestniczy w licznych szkoleniach, seminariach, konferencjach oraz warsztatach metodycznych dotyczących edukacji i terapii dzieci m.in. ukończyła kurs Historii Sztuki dla Nauczycieli, Drama w przedszkolu i szkole podstawowej. Występuje jako prelegent na konferencjach tematycznych. Jest wieloletnim Instruktorem żeglarstwa. Prowadzi warsztaty z osobami w różnym wieku, każdorazowo uwzględniając ich specyficzne potrzeby. Organizator arteterapeutycznych wyjazdów rodzinnych. Prowadzi szkolenia dla kobiet w biznesie oraz wspierające i rozwijające zajęcia dla dorosłych i dzieci. Gra na saksofonie, lubi wzornictwo przemysłowe, wszelkiego rodzaju rękodzieło, które daje wyraz jej artystycznej duszy. Preferuje kreatywność i działanie skoncentrowane na rozwiązaniach. Pomaganie stało się jej sposobem na życie po rezygnacji z kariery korporacyjnej. Jest mamą Janka i Jagody, których słucha i którzy ją inspirują i motywują w działaniu. Rodzina powiększyła się ostatnio o małpkę sajmiri Fryderyk, która bierze udział w eksperymentalnych zajęciach z dziećmi niepełnosprawnymi i z sukcesem daje im motywację do działania.

kwalifikacje:

Jestem certyfikowanym Psychoterapeutą Psychoterapii Pozytywnej (wydane przez WAPP.Wiesbaden, Niemcy). Pracuję w modelu transkulturowej terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na zasobach i rozwiązaniach. Ukończyłam szkolenie podstawowe upoważniające do prowadzenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach TSR i stosuję te metody w pracy z dziećmi i z dorosłymi.

Od 2015r. jestem członkiem Światowego Stowarzyszenia Psychoterapii Pozytywnej. Jestem dyplomowanym Family Coach (zaświadczenie MEN). Posiadam kwalifikacje do prowadzenia ustawień konstelacji rodzinnych wg. B.Helingera w ramach systemowej terapii rodzin.

Jestem certyfikowanym Trenerem Kreatywności

Jestem dyplomowanym Arteterapeutą (Akademia Umiejętności Społecznych), występuję jako prelegent na konferencjach o tematyce terapeutycznej, seminariach, szkoleniach, przeprowadziłam szereg międzydyscyplinarnych projektów metodami arteterapii dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Posiadam Professional Cognitive Behavioural Therapy (CBT) Diploma - CTAA

Jestem również facylitatorem procesu w Teatrze Forum oraz twórcą spektakli teatru legislacyjnego.

Jestem certyfikowanym life coachem ( Master Coach of Integrated Coaching, ICM) oraz MEN

Pracuję pod superwizją.

Ten expert przyjmuje na żywoVIVARIUM Centrum Rozwoju i Terapii, ul.Puławska 11, 05-500 Piaseczno, mazowieckie


Poradnia Zdrowia Psychicznego- Onkolmed, Nowoursynowska 139L, 02-776 Warszawa

Opinie dotyczące eksperta

Średnia ocen 5 ilość ocen 7
Anonimowo
Bardzo miła i pomocna Pani doktor. Jestem wdzięczna za pomoc
Anonimowo
Jestem po pierwszej sesji z Pania Monika i bardzo pozytywnie oceniam to spotkanie. Pani Monika jest rzeczowa i pomocna, zadaje duzo pytan, pomaga sie otworzyc. Polecam
Mirosław Siwiec
Profesjonalne podejście do pacjenta,żałuje że wcześniej do pani Moniki nie trafiłem.
Anonimowo
Ok, pani psycholog uważnie mnie wysłuchała i dała wskazówki, jak podstępować dalej.
Anonimowo
Dużo wsparcia i zrozumienia i chyba to właśnie było mi potrzebne. Dziękuję Pani Moniko
Anonimowo
Dziękuję za pomoc w pokazaniu i rozwiązaniu problemu.
Anonimowo
Bardzo dobry specjalista.