CLIENTS FAQ
General
What is Konsult.Expert?
KONSULT.EXPERT to innowacyjna platforma internetowa, która zapewnia Tobie i Twoim najbliższym możliwość konsultacji online ze specjalistą różnych dziedzin zdrowia. Obecnie współpracujemy z psychologami, psychoterapeutami, dietetykami, psychodietetykami i trenerami personalnymi. Gdziekolwiek jesteś - na wczasach, w biurze czy też w domu – bez ograniczeń konsultuj się ze swoim osobistym eXpertem. Możesz to robić za pomocą audio, wideo lub czatu – wybór należy do Ciebie!
Who are the konsultants?
Nasz zespół to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści m.in psychologowie, terapeuci, dietetycy, psychodietetycy i trenerzy personalni. Każdy z nich zapewni Tobie i Twoim najbliższym profesjonalne wsparcie.
Who will be helping me?
Consultations are only given by qualified and experienced specialists. At your service is a team of psychologists, educators, therapists, mediators and trainers. Click here to see our eXperts.
Why should I use Konsult.Expert?
Lack of convenient and affordable access to psychological help is a huge problem in the whole world. Access to treatment provided by the state or country healthcare system is often very limited and restrictive in both quantity and availability of help. Using traditional private counseling is expensive and involves many inconveniences such as driving directions and the stigma of ‘going to see a psychologist’.These factors often limit the amount of people that actually seek out mental help but desperately need it.
We want to provide an easy, fast and affordable method to seek the advice of skilled psychologists and therapists of all disciplines. Online therapy is the solution.
What are the benefits of the online consultations?
- You feel more comfortable in your own home
- You avoid commuting to the experts office (traffic, directions, hassle, car)
- You stay anonymous. Never worry about meeting a friend in the waiting room or a colleague on the way.
- You can consult for as little as 25 minutes and as much as you want!
- Online consultation are just as effective as traditional sessions.
How effective are video consultations?
There have been numerous studies in the past several years that have demonstrated the effectiveness of online therapy as a substitute to traditional therapy. They have shown that it is just as effective as in person consultations.
http://www.jad-journal.com/article/S0165-0327(13)00512-0/pdf
How does it work?
Step 1: Click Sign up
Step 3: Fill out the form and register
Step 4: Sign in
Step 5: Click ‘Konsult.Now’
Step 6: Select the expert of your choice and / or the time and date of your desired consultation
Step 7: book an appointment and wait for the confirmation from the expert
Step 8: select how you would like to pay and complete the payment
Step 9: Pass the equipment check (working audio, video and mic)
Step 10: Relax, sit down somewhere comfortable and begin your consultation :)
Privacy Questions
How do you protect my privacy?
Your privacy and security is our priority. Information about you and your data is confidential. All messages are encrypted on the server, and all communications between our software and servers is encrypted.
You can remain anonymous. When registering, you only need to enter your username, email and password. Your personal details will not be forwarded to the expert. You do not have to provide your name to the expert.
Are my videos recorded?
No. Video consultations are not recorded. Your messages and sent files are saved for your future reference.
Can I delete my transcript and my files?
We understand and appreciate your desire for removal of your personal information. We can always close your account so that it can no longer be logged into by anyone, but please be aware that the chat dialogues themselves cannot be deleted because we are required by Law to keep records on file for a specific period of time. For more information about this and other policies regarding your privacy at Konsult.Expert, please check out our Privacy Policy.
How secure is the payment system?
Konsult.Expert obsługuje płatności poprzez system BrainTree. Został on stworzony przez Paypal, zgodnie z najwyższymi standardami w branży. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę www.braintree.com
Cost
How much does it cost?
Individual therapists and experts set their own prices, please consult the expert profiles to see the price.
What currency can I pay in?
With paypal you can choose to pay in the currency of your choice as the conversion is done automatically
When do I pay?
You have to pay when scheduling an appointment, before start of Konsultation.
What forms of payment are accepted?
Credit cards, Paypal and Debit cards
Is there any obligation?
No, you may even cancel up to 24 hours in advance.
What is the refund policy?
Yes, If you are not satisfied with your konsultation simply let us know and we will do our best to help you.
Sign up, consultation and cancellation.
Can a minor sign up?
No. Sign up can only be used by a person who is 18 years old.
Persons under 18 year old can use the service through the legal guardian.
Do you offer a free trial?
We offer a free talk with an advisor who will evaluate your needs and recommend an expert for you to talk to.
How do I know who to talk to?
You can view our “Learn about our experts page”, ask us a question or schedule an appointment to talk to an advisor. These are all free of charge.
Is the advisor free?
Yes, a short talk with an advisor is free.
Jak przeprowadzić rozmowę z doradcą?
W prawym dolnym rogu znajduje się okienko czatu. Kliknij w niego i zacznij pisać. Nasz doradca pomoże Ci wybrać odpowiedniego eksperta z zakresu psychologii, dietetyki lub fitness.
Jak mogę umówić się na konsultację?

Aby umówić wizytę kliknij w Umów Wizytę w pasku zadań po lewej stronie.

Wyświetli Ci się lista ekspertów. Możesz ich filtrować pod kątem - specjalizacji, języka, płci, ceny, terminu i tego czy oferują czat przez abonament (kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej na temat czatu przez abonament).

Postawowe informacje o specjaliście, jego kalendarz wizyt i cennik usług widać na ogólnej liście. Aby dowiedzieć się więcej o ekspercie i wejść w jego profil kliknij w jego imię i nazwisko lub zdjęcie

Kalendarz na stronie ogólnej pokazuje najbliższe terminy specjalisty. Można przesuwać go do przodu, aby zobaczyć dalsze terminy, klikając w strzałkę w prawym górnym rogu.

Jeśli chcesz zadać pytanie lub poprosić o indywidualne ustalenie terminu kliknij w Wiadomość (pod zdjęciem wybranego eksperta).

Aby umówić się na wizytę kliknij w wybraną godzinę w kalendarzu eksperta. System poprosi Cię o wybranie jeszcze dwóch dodatkowych terminów na wypadek, gdyby okazało się, że specjalista nie może odbyć wizyty w pierwszym preferowanym termine.

Następnie zostaniesz przekierowany na stronę wyboru profilu, usługi i płatności:

Kim jesteś - możesz wybrać swój profil lub zaznaczyć, że chcesz być anonimowy. Typ wizyty - wybierz konsultację, na którą chcesz się zapisać z uwzględnieniem jej czasu i formy wideo/czat (np. konsultacja psychologiczna 55 minut wideo - 80 zł). Opis problemu - możesz (ale nie musisz) napisać kilka słów o swoim problemie, ekspert otrzyma go przed konsultacją. Możesz także załączyć plik, który otrzyma specjalista.

Wybierz swoją metodę płatności - karta kredytowa, PayPal lub Przelewy 24
Aby zmienić metodę płatności kliknij w Kliknij żeby zmienić

Jeśli posiadasz kod zniżkowy, wpisz go w pole Kod zniżkowy

Saldo - informuje o tym, czy masz pieniądze na koncie, które możesz wykorzystać.

Sprawdź, czy wszystko się zgadza i kliknij AKCEPTUJ KONSULTACJĘ

Umówiona konsultacja czeka na potwierdzenie przez eksperta i wyświetla się na Twoim Panelu Głównym po prawej stronie. Klikając w Opcje możesz:

  • Anulować wizytę
  • Skontaktować się z ekspertem
  • Zobaczyć historię rozmowy
  • Wysłać plik
  • Zobaczyć wysłane pliki

Jaką formę konsultacji mogę wybrać?
Możesz wybrać konsultację wideo, audio albo czat.
Ankieta Zdrowie
Aby wypełnić ankietę Zdrowie wejdź w Mój Profil (prawy górny róg) – Zdrowie.

Ankieta będzie dostępna dla eksperta, z którym się umówiłeś.
Jak rozpocząć konsultację?
Wejdź w Panel Główny - Moje Wizyty i wybierz konsultację, którą chcesz rozpocząć - kliknij w Potwierdzone/Start ( opcja Start pojawia się na 10 minut przed terminem konsultacji) - Wejdź do e-roomu.

Pamiętaj żeby nie kliknąć guzika ZAKOŃCZ przed faktycznym zakończeniem konsultacji. Jeśli wchodzisz do e-roomu konkretnej konsultacji przed jej rozpoczęciem, ale chcesz wrócić do Panelu Głównego - kliknij przycisk Cofnij w swojej przeglądarce.
Jak odbyć konsultację?

Wejdź w Poczekalnia. Po prawej stronie znajduje się Twoja umówiona i potwierdzona konsultacja. Po kliknięciu w e-roomu znajdziesz się wirtualnym pokoju rozmowy.

Przeglądarka powinna wyświetlić komunikat z prośbą o zezwolenie na dostęp do kamery i mikrofonu (pamiętaj żeby korzystać z aktualnej przeglądarki Google Chrome lub Firefox).

Po kliknięciu w ikonę oko - włączysz kamerę
Po kliknięciu w ikonę mikrofonu - wyłączysz mikrofon

Aby wysłać plik, wejdź w ikonę pliku po lewej stronie

Pamiętaj o tym aby nie klikać przycisku ZAKOŃCZ przed końcem konsultacji.

Jak mogę kontaktować się z ekspertem?
Wiadomość do eksperta możesz wysłać wchodząc na jego profil i klikając w Wiadomość po prawej stronie.

Wiadomości znajdują się na panelu głównym po lewej stronie obok Salda. Wyświetla się na nich liczba nieprzeczytanych wiadomości.

W wypadku ekspertów, z którymi konsultacja się już odbyła, można skontaktować się z nimi wchodząc w Historię Konsultacji (pasek zadań po lewej stronie)
Jak mogę wysłać plik ekspertowi?
W wypadku umówionej wizyty lub oczekującej na potwierdzenie w panelu głównym Moje Wizyty - Wybierz eksperta, z któremu chcesz wysłać plik - Kliknij w Potwierdzone/Oczekuje - Wyślij Plik.

W trakcie konsultacji możesz wysłać ekspertowi pliki. Pod okienkiem czatu znajduje się guzik - Wyślij Plik. Wysłane pliki znajdują się po prawej stronie w okienku Wysłane Pliki.

Plik możesz wysyłać po zakończonej rozmowie. Kliknij w Historia Wizyt - wybierz eksperta, któremu chcesz wysłać plik, kliknij w przycisk Więcej - Wyślij Plik.
Czy konsultacje czat są zapisywane?
Tak, są zapisywane i możesz je zobaczyć w Historii Wizyt.
E-room
Możesz zapoznać się z działaniem e-roomu, nawet jeśli nie masz żadnej umówionej konsultacji. Możesz sprawdzić czy kamera i mikrofon działają.

Wejdź w Poczekalnia w prawym górnym rogu pod Moje wizyty znajduje się zielony guzik Przykładowy e-room.

W wypadku umówionej konsultacji w każdym momencie możesz wejść do e-roomu. Na 10 minut przed terminem konsultacji możesz ją rozpocząć. Pamiętaj żeby nie kliknąć guzika ZAKOŃCZ przed faktycznym zakończeniem konsultacji. Jeśli wchodzisz do e-roomu konkretnej konsultacji przed jej rozpoczęciem, ale chcesz wrócić do Panelu Głównego - kliknij przycisk Cofnij w swojej przeglądarce.

W ekranie wideo w prawym dolnym rogu jest guzik do włączenia i wyłączenia wideo oraz mikrofonu.

W trakcie konsultacji możesz wysłać ekspertowi pliki. Pod okienkiem czatu znajduje się guzik - Wyślij Plik. Wysłane pliki znajdują się po prawej stronie w okienku Wysłane Pliki.
What is your cancellation policy?
Konsultację możesz odwołać najpóźniej na 24 godziny przed terminem jej rozpoczęcia. Jeśli odwołasz wizytę po tym czasie, pobierzemy opłatę rezerwacyjną w wysokości 30% ceny konsultacji.
Jak mogę anulować konsultację?
Wejdź w Panel Główny – Moje Wizyty – wybierz wizytę, którą chcesz anulować i kliknij w Oczekuje/Potwierdzone – Anuluj.
Can I reschedule?
Możesz przełożyć konsultację najpóźniej na 24 godziny przed terminem jej rozpoczęcia. Jeśli zrobisz to po tym czasie, pobierzemy opłatę rezerwacyjną w wysokości 30% ceny konsultacji. Wejdź w Panel Główny – Moje Wizyty – wybierz wizytę, którą chcesz anulować i kliknij w Oczekuje/Potwierdzone – Anuluj. Następnie umów się ponownie na inny termin.
Does the eXpert have to confirm my appointment?
Once you request an appointment the eXpert will receive an email and text message alert informing them. They will then confirm or offer an alternate date / time depending on their availability. You may always choose to select a therapist based on their availability.
What if the eXpert has not confirmed?
Jeśli ekspert nie potwierdzi wizyty, zostaje ona automatycznie anulowana, a pieniądze zostaną zwrócone na Twoje konto. Gdy to się stanie, otrzymasz odpowiednie powiadomienie. Możesz ustalić inny termin wizyty z tym samym ekspertem lub wybrać innego.
Zaproszenia
Zaproszenia
Jeśli chcesz zaprosić swojego psychologa, dietetyka, trenera personalnego do korzystania z Konsult.Expert, kliknij w Panelu Głównym – Zaproś lub kliknij w Mój Profil – Zaproszenia – Zaproś swojego specjalistę – wpisz jego adres e-mail – Wyślij. Otrzymasz 50% zniżki na pierwszą konsultację z nim!

Jeśli chcesz zaprosić znajomego do korzystania z Konsult.Expert w Panelu Głównym – Zaproś lub kliknij w Mój Profil – Zaproszenia – Zaproś znajomego– wpisz jego adres e-mail – Wyślij. Twój znajomy otrzyma 50 zł zniżki na pierwszą konsultację, a Ty 50 zł zniżki na następną konsultację!
Profil
Jak mogę edytować swój profil?
Aby edytować profil kliknij w Mój Profil (w prawym górnym rogu) a następnie w Mój profil.
Jak mogę dodać profil dla bliskiej osoby?
Aby dodać profil dla bliskiej osoby kliknij w Mój Profil – Mój Profil – Dodaj Profil.
Jak mogę zmienić język?
Aby zmienić język strony kliknij w Mój Profil a następnie w Ustawienia - Język Strony.
Jak mogę zmienić swój adres e-mail?
Aby zmienić adres e-mail kliknij w Mój Profil a następnie w Ustawienia - Email.
Jak mogę zmienić hasło?
Aby zmienić hasło kliknij w Mój Profil a następnie w Ustawienia - Hasło.
Strefy czasowe
Pamiętaj, żeby ustawić odpowiednią strefę czasową. Wejdź w Mój Profil - Ustawienia - Strefa Czasowa.
Technical Questions
Problemy techniczne
W wypadku problemów technicznych kliknij w Pomoc Techniczną w prawym górnym rogu i wyślij nam wiadomość.
Can I use it on my mobile device?
Z całości usług platformy możesz korzystać za pośrednictwem smartfona, który posiada aktualny systemem Android, z przeglądarką Google Chrome lub Firefox. W przypadku innych systemów operacyjnych, możesz zalogować się na swój profil, umawiać wizyty, wysyłać wiadomości itp., lecz nie możesz przeprowadzić konsultacji. Uruchomiliśmy również aplikację mobilną. Dzięki temu możesz w łatwy sposób korzystać z platformy przez telefon. Aplikacja jest dostępna w serwisach App store/Google play.
What computer and internet connection do I need?
You need a computer with a camera or microphone and internet connection.
The faster the upload and download speed, the clearer the picture will be.
Can I change my payment method?
You may always change your payment method before making a payment.
How can I choose my language?
You may filter our experts based on the language they choose. You may change the website language in the settings.
What hardware do I need for using Konsult.Expert?
If you would like to make full use of our features please use a good webcam and a microphone headset in order to provide the clearest possible sound. ( Headset not needed as long as your laptop or computer have built-in microphones, although we recommend it for the purest sound.)
Do I need Wi-Fi?
Although we do recommend you use WIFI for the best possible experience, it is not required to use our service. As long as your connection is 4G or LTE, then you should be fine. If you do experience connection issues, you can simply switch to audio-only, when connected to a doctor, and your connection will improve.