Podaruj bliskiej osobie zdrowie, czyli jak w dobry sposób wręczyć kartę podarunkową
06 lip , Maja Chaudhuri
Tagi:


Podaruj bliskiej osobie zdrowie, czyli jak w dobry sposób wręczyć kartę podarunkową (KLIKNIJ TUTAJ)

 

 

Możliwość kupienia i podarowania karty podarunkowej w ramach prezentu jest dostępna w różnych branżach. W zależności od tego co najbardziej lubi nasza bliska osoba, możemy dać jej możliwość kupienia wedle własnego gustu ubrań czy kosmetyków. Popularne jest także sprezentowanie komuś przejazdu samochodem rajdowym lub weekendu w spa.  Wydaje się, że główny założeniem karty podarunkowej jest to, aby dać bliskim to, co sprawi im największą radość i uniknąć nietrafionych prezentów. Czy można iść o krok dalej, wyjść poza typowe prezenty i zachęcić kogoś do podjęcia terapii?

 

Właściwie dlaczego nie?

Wielu z nas potrzebuje profesjonalnej pomocy psychologicznej. Pomoc taka dotyczy różnych poziomów jeśli chodzi o skalę problemu. Nie jest tak że trzeba doświadczać silnych objawów np. depresyjnych czy lękowych aby dopiero móc zgłosić się do psychologa. Konsultacje i terapia to także pomoc w takich problemach jak komunikacja, asertywność, niska samoocena, radzenie sobie ze stresem i sytuacjami dużych zmian lub kryzysów czy oczywiście kwestiach związanych z bliskimi relacjami.

 

Może pojawiać się tutaj pytanie - czy bliska osoba nie obrazi się jeśli powiem jej, że powinna iść do psychologa?

W Polsce nadal istnieje silne tabu związane z korzystaniem z pomocy psychologicznej. Dlatego możemy się obawiać, że sugerując komuś terapię, ta osoba poczuje się jak “świr”. Tak jak w wielu innych dziedzinach życia tak i tutaj sposób komunikacji odgrywa najważniejszą rolę.

 O czym warto pamiętać wręczając kartę podarunkową

 

Komunikaty Ja

Warto szczerze porozmawiać z osobą, której wręczamy kartę. Opowiedzieć coś więcej na temat tego, dlaczego się o nią martwimy. Postaraj się używać komunikatów Ja zamiast komunikatów Ty.


Nie: “Musisz iść do psychologa”; “Musisz się leczyć”

Tak: “ Mam odczucie, że potrzebujesz wsparcia zmagając się z rozstaniem”; “Widzę jak trudno ci dojść do siebie”; “Martwię się o ciebie, dlatego...”; “ Chciałabym żebyś był znowu radosny…”


Podziel się swoim doświadczeniem

Walcz z tabu :-) jeśli sam korzystałeś z pomocy psychologicznej podziel się swoim doświadczeniem. Opowiedz w czym pomogła ci terapia (konsultacje, warsztaty, spotkania grupowe) lub jeśli znasz dobrego psychologa, poleć go.

 

Różne problemy

Tak jak wyżej wspomniałam pomoc psychologiczna dotyczy różnych problemów. Niektórzy mogą zmagać się z depresją, silnym lękiem, zaburzeniami osobowości a inni z problemami w swojej relacji, żałobą po stracie kogoś bliskiego, w wychowaniu dziecka lub nie mogą sobie poradzić z samotnością po zmianie miejsca zamieszkania. Podsumowując - psychologia i terapia jest dla wszystkich :-)


I co najważniejsze - zależy mi na tobie

Zachęcenie do szukania pomocy i ulepszenia swojego życia jest wyrazem tego, że zależy ci na osobie, której podarowałeś kartę :-) warto powiedzieć wprost tej osobie :-)

Dodatkowo dzięki temu możesz w łatwy sposób pomóc osobie, która z powodów finansowych sama nie może pozwolić sobie na konsultację i terapię, albo zawsze chciała tylko bała się podjąć pierwszy krok.


 

Jak mogę wręczyć e-kartę podarunkową?

Aby wręczyć komuś kartę podarunkową wystarczy, że na stronie głównej Konsult.Expert zjedziesz na dół strony i kliknij w guzik Wyślij Kartę w Prezencie

 


 

Następnie wybierz rodzaj karty


 


 

  1. Karta Basic o wartości 100 zł.

  2. Karta Premium o wartości 200 zł.

  3. Karta VIP o wartości 400 zł.


 

Następnie zostaniesz poproszony o podanie danych - imię, nazwisko, adres e-mail swoich oraz osoby, której wysyłasz e-kartę i zostaniesz przekierowany na stronę płatności.

 

Osoba, której wysyłasz kartę dostanie na swój adres e-mail specjalny kod karty podarunkowej. Aby skorzystać z karty należy założyć konto na platformie i po zalogowaniu na swój profil w zakładce Portfel wpisać kod karty. W wyborze odpowiedniego psychologa i umówieniu konsultacji online (wideo, audio lub czat) pomagają nasi doradcy - możesz do nich napisać na czacie w prawym dolnym rogu (opcja dostępna po zalogowaniu).


 

 Autor
Maja Chaudhuri
Zobacz profil

KONSULT.EXPERT
TWÓJ OSOBISTY
SPECJALISTA ONLINE

najnowsze artykuły