Dietetyk online. Nowa forma konsultacji. Czego możesz spodziewać się po e- wizycie.
05 lip , Paulina Pawełczyk
Tagi:


         

Kilka lat temu pomyślałam, że chce coś zmienić. Podobno każdą dobrą zmianę powinno się zaczynać od siebie. Postanowiłam:  zaczynam się odchudzać. Nie chodziło mi o metamorfozę życia, czy spektakularne zrzucenie 30 kg, po prostu zaczęło mi przeszkadzać moje 5 kg ulokowane w różnych miejscach ciała. Rzeczywiście źle się z tym czułam, a większości ubrań wydawało  mi się, że nie wyglądałam  dobrze. 

 

Ułożyłam plan działania. Rezygnuję ze słodyczy, jedzenia późnymi wieczorami, białe pieczywo zamieniam na ciemne, piję co najmniej 2 litry wody dziennie. Jedynymi produktami, jakie mogę jeść do woli są warzywa.

 

Jest plan, jest motywacja, działamy.

 

No cóż. Po tygodniu stare nawyki powróciły. Pomyślałam, skoro nie umiem sama się odchudzić, pójdę do specjalisty. Umówiłam się do dietetyka. Już dzień przed wizytą byłam tak zestresowana, że nie mogłam się na niczym skupić. Myślałam tylko o tym, że będę musiała wejść na wagę, a to wszystko przy obcej osobie. 

Mimo, że spotkanie było profesjonalne,a Pani dietetyk bardzo miła, nigdy nie powróciłam do jej gabinetu.

 

Dlaczego?

 

Po prostu zraziłam się. Niechęć i lęk przed pokazaniem swojego kompleksu obcej osobie, sprawiły, że zrezygnowałam z pracy nad sobą.

 

Na szczęście mamy XXI wiek, komputery, smartfony  i internet. Nowe technologie stwarzają nowe możliwości niemalże we wszystkich branżach. W tych, gdzie pomaga się drugiemu człowiekowi też.

 

Jedną z takich możliwości są dietetyczne konsultacje online.

 

 

 

Dietetyk online.  Na czym to polega?

 

            Konsultacja dietetyczna online to spotkanie ze specjalistą. Zazwyczaj ma określony czas i cel. Jest dietetyk lub psychodietetyk, jest pacjent.

 

Jedyne czym się różni to miejsce spotkania.

 

Konsultacja online odbywa się za pośrednictwem internetu. Oznacza to, że Ty jako pacjent możesz być wszędzie, gdzie czujesz się komfortowo i bezpiecznie. W kuchni, salonie, sypialni, na plaży. To co musisz przy sobie mieć to sprawny laptop lub smartfon i konto na platformie KonsultExpert :)

 

 

Co sprawia, że konsultacje dietetyczne online są coraz częściej wybieraną formą kontaktu?

computer-1867096_960_720.jpg

 

            Nie ulega wątpliwości, że taki rodzaj kontaktu staje się mocno popularny. Wynika to przede wszystkim z dostępności internetu jaką obecnie mamy. W dobie tabletów, notebooków, smartfonów jesteśmy połączeni z siecią prawie zawsze. Z aplikacji internetowych korzystamy wszędzie.  Przez telefon jesteśmy w stanie zamówić jedzenie, kupić bilety do kina czy umówić się do lekarza.

 

Internetowe konsultacje dietetyczne są odpowiedzią na oczekiwania współczesnych pacjentów. Oprócz tego taka forma kontaktu niesie za sobą wiele korzyści.

 

 

#1. Dostępność

 

Nie da się ukryć, że dietetyk w trybie online jest zdecydowanie bardziej dostępny i może dostosować datę i czas spotkania do naszych potrzeb. Dużym plusem jest również to, że możemy wybierać specjalistów z różnych zakątków kraju. Odległość przestaje nas ograniczać.

 

 

#2. Komfort psychiczny

 

            To bardzo ważne z mojego punktu widzenia. To Ty decydujesz jak bardzo siebie eksponujesz. Masz do wyboru rozmowę video, audio lub czat. Specjalista nie musi Cię widzieć. Równie dobrze możecie wymieniać informacje w formie wiadomości  głosowych lub tekstowych.

 

#3. Elastyczność w kontakcie

 

            To dość pożądana cecha zwłaszcza dziś, kiedy mamy sporo na głowie i często jesteśmy zwyczajnie zajęci. By porozmawiać o efektach diety lub zmodyfikować jadłospis nie musisz już wychodzić z domu i jechać na umówioną z góry wizytę. Możesz to zrobić w kilka minut. Wystarczy, że włączysz laptopa i połączysz się ze swoim dietetykiem.

 

#4. Pełna anonimowość

 

            Ty wybierasz miejsce spotkań. Możesz również decydować o tym ile informacji o sobie chcesz przekazać. Do odbycia konsultacji potrzebujesz tylko połączenia z siecią i sprawnego laptopa. Nikt oprócz Ciebie nie musi wiedzieć, że korzystasz z porad dietetyka.

 

#5. Oszczędność pieniędzy

 

            Konsultacja online jest zdecydowanie tańsza od standardowej wizyty w gabinecie. Dlaczego? Ponieważ dietetyk nie ponosi kosztów wynajmu lokalu. Dzięki temu otrzymujesz wysokiej klasy, profesjonalne porady, za zdecydowanie niższą cenę.

 

 

Jak wygląda konsultacja z dietetykiem online?

 

            Bardzo podobnie jak ta w gabinecie. Tu dietetyk również przedstawi Ci nawyki żywieniowe, ułoży zbilansowaną dietę, dostosowaną do Twoich potrzeb, czy przeprowadzi rozmowę motywującą. Różnica polega tylko na tym, że Ty i specjalista przebywacie w innych miejscach.

 

Aby móc skorzystać  z porady dietetyka online wystarczy mieć konto na platformie KonsultExpert.

 

Rejestracja jest darmowa. Po jej zatwierdzeniu możesz wybrać dietetyka spośród naszych specjalistów, dobrać dogodny dla siebie termin oraz rodzaj konsultacji. Na 5 minut przed wizytą zaloguj się na swoje konto i sprawdź czy platforma ma zezwolenie na korzystanie z mikrofonu i kamery.

Gotowe.

 

Czego możesz się spodziewać na konsultacji?

 

            Specyfika konsultacji online niczym nie różni się od tych odbywających się w gabinecie. Na pierwszym spotkaniu dietetyk pyta się o cel wizyty, przeprowadza szczegółowy wywiad oraz w zależności od potrzeb może rozpisać odpowiednio zbilansowaną dietę  lub wskazać określone nawyki żywieniowe. Czas spotkań, ich częstotliwość i długość trwania ustalana jest indywidualnie. Zależy od preferencji i potrzeb pacjenta.

 

Jak widzisz konsultacja z dietetykiem online to łatwy i prosty sposób zasięgnięcia profesjonalnej porady specjalisty w zaciszu własnego domu. Taka forma współpracy niesie za sobą spore korzyści, oraz ułatwia kontakt z profesjonalistą. Jest ona elastyczna i dostosowana do indywidualnych potrzeb.

 

Myślę, że warto zobaczyć jak wygląda to w praktyce:)Autor
Paulina Pawełczyk
Zobacz profil

KONSULT.EXPERT
TWÓJ OSOBISTY
SPECJALISTA ONLINE

najnowsze artykuły